top of page

SUADİYE KONUT no27 

Tür: Konut  

Konum: Suadiye / İstanbul

İşveren: Türedi ailesi

Yıl: 2018

Hizmetler: Tasarım - İç Mimari projelendirme - Uygulama  

Durum: Yapım aşamasında  

Type :   Residental

Location : Suadiye / İstanbul

Employer : Türedi ailesi

Year : 2018

Services: Design - İnterior Project - Application

Status:  In progress

- Ruhsat projesine göre alt katında salon, mutfak ve odalardan oluşan, çatı arası bölümünde 3 oda yerleşimi olacak şekilde piyasadaki konut standartlarına göre tasarlanmış bu dubleks daireyi ters fonksiyonda kullanma kararıyla başlayan iç mimari projemizin orjinal ve son plan çalışmalarıyla, yapım aşamalarını galeride inceleyebilirsiniz.

- İşverenin de talebiyle girişteki merdiven iptal edilerek kat asansörü yerleştirildi .Böylece daha fonksiyonel bir antre oluşturuldu. Giriş kattaki genel banyo iptal edilerek sahip olduğumuz ilave alanla her odada banyoya yer verildi. 

- Normalde salon olarak düşünülmüş alanda ebeveyn oda tasarlandı. Yatak oda girişinden öne alınarak ebv. banyoya geçilen ve giyinme bölümünü oluşturan bir hol yaratıldı. Banyo cepheden koparılarak yaratılan keyifli manzara noktasına serbest jakuzi yerleştirilerek oda ve ıslak alan ilişkisi güçlendi.

-Çatı katında cepheye hakim mutfak 1 basamak yükseltilip genişletilerek terasla aynı kota getirildi ve yaşam alanından farklı materyal ile ayrıldı.  Mutfakta cephe önüne yerleştirilen ada, cephesindeki açılır sürgü sistemle birlikte terası evin içine alan bir bağlayıcı görevi gördü. 

bottom of page